fbpx

DLACZEGO LETTERPRESS?

Bo to tradycyjna technika pracy, która pozwala tworzyć nieprzeciętne, unikalne, rzemieślnicze wydruki, których nie sposób uzyskać w żadnej innej metodzie. Letterpress stanowi kontrę do świata cyfrowego i zdigitalizowanego, do masowo produkowanych przeciętnych produktów. To kreatywna praca mocno speronalizowana pod klienta, której efekt: ręcznie zrobionych przez nas odbitek, nie tylko angażuje zmysł wzorku, ale także dotyku! Wszystkie te cechy procesu drukarskiego sprawiają, że nasze wydruki wyróżniają się i zapadają w pamięć.

JAKI EFEKT DAJE LETTERPRESS?

Letterpress inaczej druk wypukły to najstarsza technika druku, której korzenie sięgają XV wieku. Metoda ta polega na dociskaniu papieru do formy drukarskiej (matrycy pokrytej farbą) dając niepowtarzalne efekty: np. odwzorowanie nawet drobnych szczegółów, intensywność kolorów, nadruk na grubym papierze. Szczególny urok techniki tkwi jednak w możliwości tłoczenia koloru w głąb papieru, co daje niezwykły efekt przestrzeni, trójwymiarowości.
Wszystkie  wydruki wykonujemy sami z wypiekami na twarzy, na wiekowych maszynach z wykorzystaniem matryc lub tysiąca ruchomych czcionek, stosując najszlachetniejsze papiery bawełniane lub ręcznie czerpane.

Wszystkie porady jak projektować pod tą szlachetną metodę druku jaką jest letterpress, a także wytyczne techniczne znajdziecie tutaj https://www.paper-project.pl/wytyczne-techniczne/